چگونه تاییدیه زاب zab بگیریم؟

با کلیک بر روی موضوعات زیر به قسمت مورد نظر مقاله بروید

زاب آلمان چیست؟

چطور میتوانیم تاییدیه زاب را بگیریم؟

آیا تاییدیه زاب برای لازم است؟

در این مطلب قصد داریم همه چیز را در باره زباب یاد بگیریم.و اگر به تاییدیه زاب لازم داریم خودمان أرخواست آن را بدهیم.

زاب چیست؟

به صورت خیلی خلاصه زاب یک مرکز اعتبار سنجی مدارک تحصیلی هست که پس از بررسی کردن مدارک تحصیلی در صورت تایید کردن آن مدارک اشخاص میتوانند در حرفه خود مشغول به کار شوند.

آیا همه باید تاییدیه زاب را بگیرند؟

خیر.در آلمان بیشتر دانشگاه های ایران مورد تایید می باشند و نیازی به گرفتن تاییدیه زاب ندارند و با مدارک تحصیلی شان میتوتند درخواست کار یا تحصیل بدهند.و تنها افرادی که دانشگاه آنها مورد تایید نیست باید از زاب ( zab ) تاییدیه دریافت بکنند.

چطور بفهمیم دانشگاه یا شغل ما مورد تایید آلمان هست یا نه؟

خیلی راحت! به سایت anabin (توضیح داده میشود)مراجعه کنید و در آنجا دانشگاه خود را جست و جو کنید.اگر در کنار اسم دانشگاه شما علامت h+ قرار گرفته باشد(عموما دانشگاه های دولتی و پیام نور) یعنی دانشگاه شما مورد تایید آلمان هست و نیازی به گرفتن تاییدیه زاب ندارید،اگر در کنار اسم دانشگاه شما علامت H- باشد یعنی دانشگاه شما مورد تایید نمیباشد و شما میتوانید به زاب درخواست بررسی و تاییدیه بدهید و اگر در کنار اسم دانشگاه شما هم علامت منفی و هم مثبت H_+باشد یعنی شما میتوانید تاییدیه زاب را دریافت کنید.افرادی که کنار اسم دانشگاهشان هم علامت مثبت و هم منفی دارد نسبت به آنهایی که منفی است راحت تر تاییدیه را دریافت می کنند.

چگونه تاییدیه زاب zab را بگیریم؟

برای افرادی که دانشگاه انها H+هست نیازی با تاییدیه زاب نیست و فقط یک پرینت از صفحه سایت آنابین که دانشگاه شما را با علامت H+نشان میدهد کافیست.

اما برای افرادی که دانشگاهشان مورد تایید نیست به شکل زیر باید اقدام کنند:

1-در اولین قدم در سایت anabin در این قسمت ثبت نام کنید.دقت کنید که اطلاعات خود را به درستی وارد کنید.بعد از تکمیل مدارک یک فایل پی دی اف به شما داده میشه که باید آن را پرینت بگیرید و به همراه مدارکتان(در زیر مدارک مورد نیاز ذکر می شوند) ارسال کنید.

2-پس از ارسال مدارک به شما یک ایمیل میزنند و اطلاع می دهند که مدارک شما به دست آنها رسیده است و اکنون باید مبلغ 200 یورو برای ارزش یابی مدارک واریز کنید.مبلغ ذکر شده را واریز میکنید و در یک ایمیل (بهتر است پاسخ به همان ایمیل قبل باشد) تاییدیه واریز مبلغ را ترجیحا همراه عکس رسید آن ارسال می کنید.

3-چنروز بعد به شما ایمیل میزنند که مبلغ به حساب آنها واریز شده و پروسه ارزش یابی مدارکتان آغاز شده است.

4-بعد از مدت کوتاهی به شما ایمیل میزنند و شما را از نتیجه ارزشیابی در قالب pdf باخبر میکنند و مدارکتان را از طریق پست به شما تحویل خواهند داد.

مدارکی که برای تاییدیه زاب لازم دارید و باید بفرستید:

1- از آنجا که قصد گرفتن تاییدیه دانشگاه خود را دارید اولین و مهمترین مدرک لازم مدارک دانشگاهی هستن.اصل ترجمه رسمی مدارک دانشگاهی به همراه ریز نمرات( تایید شده با مهر دادگستری)(نیازی به تایید سفارت و دیگر وزارت ها نیست)

نکته:هر دوره بصورت جدا گانه ترجمه شود.یعنی اگر مدرک ارشد دارید باید علاوه بر ارشد مدرک کارشناسی و ریز نمرات آن نیز ترجمه شود.و اگر کارشناسی شما نا پیوسته باشد هم باید علاوه بر مدرک کارشناسی مدرک کاردانی نیز ترجمه شود.

2-برای دیپلم و پیش دانشگاهی یک کپی برابر اصل در دفتر اسناد رسمی از اصل مدرک کافی است و نیازی به ترجمه آن نیست.

3- در صورتی که قرارداد کاری دارید تنها یک کپی ساده از همه صفحات شناسنامه کافی است .

4- یک کپی از پاسپورت

5- فرم پر شده ای که در شماره یک در عنوان چگونه تاییدیه زاب بگیریم گذاشته شد را پرینت بگیرید و امضا کنید و به همراه مدارک دکر شده ارسال کنید.


روش پر کردن فرم درخواست ارزش یابی anabin

بزودی اضافه می شود

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در xing
XING

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *