روش تدریس زبان آلمانی با زبانساز دات کام

با کلیک بر روی موضوعات زیر به قسمت مورد نظر مقاله بروید

روش تدریس زبان آلمانی

تدریس زبان آلمانی به روشی کاملا متفاوت:

از مبتدی تا سطح پیشرفته باهم آموزش داده می شود و نیازی به سطح بندی نمیباشد.البته پس از هر چند جلسه آزمون تعیین سطح رایگان برای شما برگزار میشود تا با اطمینان و آرامش خاطر به روند یادگیری ادامه دهید.

در آموزش زبان آلمانی چه چیزهایی آموزش داده میشود؟

تمرکز اصلی زبانساز بر حرف زدن و شنیدن هست.تا زمانی که شما نتوانید صحبت کنید یا یک جمله آلمانی را متوجه شوید اگر بتوانید به راحتی یک متن آمانی را معنی کنید بازهم شما یک فرد با توانایی زبان آلمانی نیستید بلکه فقط به زبان آلمانی آشنا هستید.

بهتر هست بگویم کسی که خواندن و ترجمه کردن زبان آلمانی را در سطح B2 باشد تنها 2 ماه از کسی که از سطح 0 شروع میکند جلوتر است.چرا که آن شخص برای مسلط شدن به حرف زدن به زبان آلمانی و همچنین مسلط شدن به شنیدن جملات آلمانی به 10 ماه زمان لازم دارد در صورتی که فرد شماره 2 که از 0 شروع میکند در 12 ماه میتوند به این توانایی برسد.

در زبان ساز حرف زدن و گوش دادن (شپرشن و هوغن) مهمترین قسمت یادگیری زبان آلمانی است .البته که دو قسمت نوشتن و خوتندن هم به بهترین شکل ممکن آموزش داده می شود ولی تمرکز ما بر روی صحبت کردن و شنیداری هست چرا که فردی که بتواند خوب گوش دهد ، متوجه شود ، واکنش نشان بدهد و صحبت کند قطعا توانایی خواند و نوشتن را هم پیدا میکند.اگر هم با احتمال خیلی کم پیدا نکند فقط ازم هست 1ماه وقت بگذارد تا به طور کامل مسلط شود.(کسی که نگارش بلد باشد ولی صحبت کرن نه،باید حداقل 10 ماه وقت بگذارد تا به سطح خوب صحبت کردن برسد)

چرا نمیتوانم آلمانی صحبت کنم؟

اگر پاراگراف قبلی را خوانده اید متوجه شده اید.کمی که فکر کنید می بینید در کلاس آموزشیتان تنها بر روی نگارش و گرامر کار شده است و قسمت شنیداری و صحبت کردن را به خودتان سپرده اند(تنها دلیل یاد نگرفتن صحبت کردن و هدر دادن هزینه)

به این دلیل که آموزش زبان با نوشتن و گرامر خیلی راحت تر هست و زمان کمتری نیاز دارد و دانش آموزان و زبان آموزان هم وقت کمتر را ترجیح می دهند موسسات و معلمان هم سعی میکنند که آموزش زبان را تنها با نگارش و گرامر پیش ببرند .و پس از ازمون هم وقتی دانشجو یا زبان آموز زبان آلمانی رضایت کافی از امتحان خود را ندارند حق اعتراض ندارد چراکه خودش یاد نگرفته و معمولا برای یادگیری کامل یا باید چندین بار کلاس ثبت نام کند یا از یادگیری زبان آلمانی خسته شود و صرف نظر کند.

روش تدریس زبان آلمانی در زبانساز:

پس از سال ها تحقیق و پژوهش در تدریس و ترجمه زبان آلمانی قوانینی برای یادگیری زبان آلمانی نوشته ایم که بدون شک همه افراد میتوانند آلمانی را یاد بگیرند و به آنچنان سادگی آزمونهای بین المللی را بگذرانند که فکرش را هم نکنند.

نحوه آموزش ما بستگی به افراد و روحیات افراد در دو گروه که هر کدام به 4 دسته تقسیم می شوند جای میگیرد.

1.1.اموزش زبان آلمانی برای افرادی که زمان لازم برای یادگیری را دارند

1.2.آموزش زبان آلمانی برای افرادی که زمان لازم دارند ولی هزینه کافی ندارند.

1.3.آموزش زبان آلمانی برای افرادی که وقت کافی ندارند.

1.4.آموزش زبان آلمانی برای افرادی که هزینه کافی ندارند

2.1.اموزش زبان آلمانی برای مهاجرت کاری

2.2.آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت تحصیلی

2.3.آموزش زبان آلمانی برای ترجمه

2.4.آموزش زبان آلمانی عمومی

نحوه آموزش هرکدام از موارد بالا متفاوت است.لطفا بسته به شرایط خود فقط نحوه آموزش متناسب با خود را مطالعه بفرمایید.

1.آموزش زبان آلمانی بر اساس اشخاص:

1.1 آموزش زبان آلمانی با وقت خالی زیاد

افرادی که دغدغه وقت و زمان را ندارند واجب هست که آموزش زبان را آهسته پیش ببرند،اما پربار.این به این معنی است که تنها با آموزش یک کتاب زبان بسنده نکنند.بلکه برای یادگیری خوب(در حد یک فرد آلمانی زبان)باید چندین کتاب(اغلب به انخاب شما)،چندین فیلم،موزیک ،مقاله های علمی را کار کنند.این افراد ممکن هست در آزمون گوته ازمون را مثل افرادی که با این روش کار نکرده اند 90درصد یا 80 درصد بزند اما وقتی به آلمان برسند خواهند دید که حداقل یکسال از بقیه جلوتر هستند و چه هزینه هایی که لازم نیست در آلمان بکنند!

این نوع آموزش برای افرادی که اقدام به مهاجرت کاری یا دوره کالج میکنند توصیه میشود.

1.2 آموزش زبان آلمانی برای افرادی که وقت کافی دارند اما هزینه لازم ندارند.

برای این اشخاص فیلم دیدن حذف میشود ولی حتما به عنوان تکلبف به آنها داده می شود و کتاب های کار میشوند که بتوتنند از پس آزمون گوته بر بیایند.البته که کتاب های دیگری به صورت رایگان به آنها داده میشود که فقط نیازمند وقت بیشتری نسبت به مورد قبل دارند و خودشان باید این کابها را کار کنند . هرچند که ممکن هست مشکلاتی حل نشده برای همیشه برای آنها باقی بماند اما قطعا باز هم از افردای که بصورت عادی آموزش دیده اند بسیاااار جلوتر هستند.

1.3.آموزش زبان آلمانی برای افرادی که وقت کافی ندارند.

برای افرادی که وقت کافی ندارند تنها کتابهای آموزش زبان و نکاتی اموزش داده میشود که بتوانند در زمان کوتاهی به سطح مورد نظرشان برسد.برنامه ریزی برای این افراد بستگی به میزان وقت انها دارد. این نوع آموزش برای افردای که درخواست ویزای پیوست به همسر یا برای بازدید نمایشگاه در آلمان یا افرادی که پذیرش جاب آفر را گرفته اند مناسب می باشد.

1.4.آموزش زبان آلمانی برای افرادی که هزینه کافی ندارند:

برای این افراد تعداد جلسات کمتر اما حجم تدریس بیشتر و به طبع این مسئله روند یادگیری کندتری خواهند داشت و بیشترین تلاش را خودشان باید انجام بدهند.کتاب های آۀمانی همراه ترجمه به این دسته از افراد داده میشود تا بتوانند علاوه بر وقت کلاسی به صورت ودخوان و تحت نظر مدرس به ساده ترین شکل ممکن آموزش را طی کنند.البته که این دسته از افراد در صحبت کردن و گوش دادن ممکن هست کمی دارای لهجه یا کندگویی باشند.

2.آموزش بر اساس نوع مهاجرت:

2.1.زبان آلمانی برای مهاجرت کاری

این نوع آموزش خود به دو دسته آموزش برای جاب سیکر و جاب آفر تقسیم میشود .در جاب آفر آگر شما کارپیدا کرده اید و از کارفرما تایید گرفته اید آموزش تنها به آموزش زبان برای رفع نیاز(در صورت محدودیت زمانی) انجام میشود و اگر برای ویزای جست و جوی شغل یا جاب آفر اقدام میکنید،آموزش زبان بر اساس شغل شما و رشته تحصیلی شما متفاوت خواهد بود.به این صورت که همراه با آموزش عمومی زبان آلمانی کتاب های تخصصی (کتاب های مهندسی برای مهندسان،کتاب های پزشکی برای پزشکان و پرستاران و …) کار می شود که تاثیر بسیــــــــار زیادی در جست و جوی شغل و زمان پیدا کردن شغل،کم کردن هزینه های شما در آلمان و موقعیت کاری بهتر دارد.و رقابت برای یک شغل را برای شما بسیااار کم میکند(همه افرادی که به آلمان مهاجرت میکنند تنها زبان را در حد رفع احتیاج یاد میگیرند در نتیجه شما با دانش زبانی تخصصی مربوط با کارتان موقعیت خود را تا 300درصد افزایش می دهید. این جمله را افرادی که اعتقاد ندارند بعد از اینکه به آلمان وارد می شوند در همان ماه اول متوجه خواهند شد)

2.2.آموزش زبان آلمانی برای مهاجرت تحصیلی:

تا حالا به تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان فکر کرده اید؟یا به دوره کالج چطور؟

آیا به این سادگی که میگویند هست؟

بله ورود به آلمان آسان است،اما ادامه دادن آن کار دشواری است.برای دوره کالج شما باید بتوانید امتحان پایان دوره را بدهید و نمره لازم را کسب کنید.قطعا تنها با سطح زبانی b1 از پس این امتحان شبیه به کنور بر نخواهید آمد و باید با اصطلاحات آموزش آلمانی از قبل آشنا باشید.به این فکر کنید کسی که در طول یکسال زبان فارسی را یاد میگیرد میخواهد یکسال در دوره پیش دانشگاهی درس بخواند و کنکور بدهد!چنین رقابتی جتی برای یک شخص فارسی زبان بسیار دشوار است چه رسد به یک غیر فارسی زبان.

ما بر اساس رشته تحصیلی شما کتاب های معادل فارسی در زبان آلمانی را به شما آموزش می دهیم.قطعا ما معلم شیمی یا زیست نیستیم ولی تا جایی که بتوانید در آلمان خیلی راحت تر آموزش ببینید به شما آموزش داده می شوند. و چون شما با اصطلاحات فارسی اشنا هستید میتوانید آنها را نیز یاد بگیرید.این یعنی شما در آلمان نیازی به دوره تخصصی آموزش زبان که هزینه های آن ها بسیار زیاد است ندارید و تا 2هزار درصد در زمان و هزینه خود صرفه جویی میکنید.بله 2000%.

2.3.آموزش زبان آلمانی برای ترجمه:

گاهی بعضی از افراد میخواهند زبان آلمانی را فقط برای ترجمه کتاب ها و نوشتن متون آلمانی یاد بگیرند.این نوع آموزش آسانترین و سریعترین حالت آموزش است .در این روش فقط بر روی گرامر زبان آلمانی و معنی واژگان تمرکز می شود.در این روش و با استفاده است فرهنگ لغت های آلمانی و فارسی تقریبا در زمان 4 ماه قادر خواهید بود یک کتاب آلمانی را ترجمه کنید.

2.4.آموزش زبان آلمانی عمومی:در این نوع آموزش بیشتر روی سطح مبتدی تا متوسط تمرکز می شوو زبان آلمانی را در همه مهارت ها به صورت نسبی یاد خواهید گرفت.این نوع آموزش برای افرادی که قصد دارند وارد دانشگاه شوند و زبان آلمانی را یاد بگیرند یا افرادی که میخواهند در آینده تور لیدر یا مترجم شوند پیشنهاد می شود.همچنین افرادی که میخواهند به صورت خودخوان آلمانی یاد بگیرند مستلزم این دوره آموزشی هستند.

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در xing
XING

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *